Warehouse for sale in Błonie, Grodziska Street - great location and investment potential.
The property offers the possibility of production and activities considered to be onerous, making it ideal for companies looking for space with greater flexibility in terms of business activities.
The property's excellent accessibility, just 30 minutes from Warsaw, provides convenient access to the capital and major transportation routes. The subject hall has designs for three independent entrances from the west, south and east of the hall.
This is an attractive offer for entrepreneurs looking for warehouse and production space near Warsaw.
Basic information:
Possible use: production, storage, warehousing. Land designation from the extract from the Study of conditions B1 multifunctional development.
| STANDARD | |
|---|---|
| Stacking height | 4.00 m |
| Column grid | 12X18 |
| Flooring | Pyląca |
| Floor load capacity | 2 500 kg/m2 |
| Docks | BRAK |
| Unloading ramps | Nie |
| Gate level "0" | Tak |
| Ventilation | Tak |
| Skylights | Tak |
| Lighting | Tak |
| Utilities | |
|---|---|
| Electricity | Tak |
| Three-phase power | Tak |
| Power allocation | 600 kW |
| Gas | Nie |
| Heating | Inne |
| Water | Miejska |
| Sewerage | CO miejskie |
| Security | |
|---|---|
| Access control | Nie |
| Monitoring | Nie |
| Smoke vents | Nie |
| Smoke detectors | Nie |
| Sprinklers | Nie |
| Alarm | Nie |
| Fenced area | Tak |