A warehouse for sale located in Błonie, on Grodziska Street, with convenient access, just 30 minutes from Warsaw.
Possible uses for the property include warehousing, storage and manufacturing. Due to the mixed-use development and existing conditions, industrial activities, including manufacturing and nuisance services, are possible.
The building requires refreshing or renovation, depending on the needs and purpose.
Basic information:
This is an ideal proposition for companies looking for business development space in close proximity to the capital.
| STANDARD | |
|---|---|
| Stacking height | 6.00 m |
| Column grid | 6X12 |
| Flooring | Pyląca |
| Floor load capacity | 2 500 kg/m2 |
| Docks | 0 |
| Unloading ramps | Nie |
| Gate level "0" | Tak |
| Ventilation | Tak |
| Skylights | Tak |
| Lighting | Tak |
| Utilities | |
|---|---|
| Electricity | Tak |
| Three-phase power | Tak |
| Power allocation | 600 kW |
| Gas | Tak |
| Heating | Inne |
| Water | Miejska |
| Sewerage | CO miejskie |
| Security | |
|---|---|
| Access control | Nie |
| Monitoring | Nie |
| Smoke vents | Nie |
| Smoke detectors | Nie |
| Sprinklers | Nie |
| Alarm | Nie |
| Fenced area | Tak |